Standart ve Özel Conta İmâlâtında Kalite ve Uygun Fiyat !

Asbestsiz Klingerit Conta

Özellikle buhar, sulu bazlar, gaz devereleri, hafif derecede mineral yağ ortamlarında kullanılır.

Teflon Conta

 

Teflon geniş çalışma sıcaklık aralığı (-260ºC / +270ºC), çok düşük sürtünme katsayısı, mükemmel kimyasal dayanımı, üstün elektriksel izolasyon özelliği, yapışmazlığı, yanmazlığı, nem ve çeşitli ortam şarlatına dayanımı gibi birçok üstün özelliklerine sahiptir. Bu özelliklerden dolayı contalarda, burç ve yatak uygulamalarında sıklıkla kullanılabilir.

Grafitli Telli Conta

 

 

Orta derecede işletme şartlarında sıcak - soğuk su, buhar ve gaz devrelerinde sızdırmazlık amacıyla kullanılır.

İçi Ringli Saf Grafit Conta

 

Zayıf asitlere, bazlara, çözeltilere, sıcak ortamdaki akışkanlara, tuz eriyiklerine, buhar ve sıcak su ortamlarında, pompalarda, vanalarda tavsiye edilir.

Antipetrol Conta

250ºC 'ye kadar dayanımlı anti-petrol klingrit contalarımız; dolum tesislerine yönelik tüplerin gaz sızdırmazlıklarında, gaza dayanıklı, ozona karşı çatlamayan özellikte, düşük kalıcı deformasyon özelliklerindedir.

Lastik Conta

Otomotiv, beyaz eşya, gaz sanayi, inşaat, tekstil, gıda, elektrik-elektronik sektörlerinde değişik kullanım amaçlı lastik contalarımız mevcuttur.

Silikon Conta

Gıda, İlaç Sektörü, matbaa makinaları ve baskı makinaları gibi yerlerde kullanılır. Çalışma sıcaklığı -60ºC 'den +200ºC 'ye uzanır.

Sünger Conta

Otomotiv sektöründe kullanılan havalandırma-klima sistemi contaları, stop lambalarında kullanılan sızdırmazlık contaları, kablo ağı süngerleri, kapı panosu süngerleri,NVH süngerleri ve keçeleri , titreşim önleyici pedler, Beyaz Eşya üretiminde kullanılan ses yalıtım keçeleri, Elektronik sektöründe kullanılan kablo yapıştırıcı keçeler, protect shield’lar hoparlör sünger contaları, PU kaçağını önlemede kullanılan sünger contalar, ISK uygulamalarında, Elektrik panosu üretiminde ve marin sektöründe kullanılan muhtelif özel şekilli sünger contalardır.

Epdm Contalar

Sentetik kauçuklar arasındaki en doğru hammadde Etilen Propilen Dien Monomer (EPDM) dir.. Çünkü; güneş-hava oksidasyonuna, ozon çatlamalarına karşı mukavemete, +130 C -40 C arası sıcaklıklarda 30-95 shore sertlik aralığına; aşırı rüzgar basıncında sistemdeki sızdırmazlık için gereken kalıcı deformasyon değerlerine sahip olan tek conta EPDM kauçuk contadır.

Mantar Conta

Mantar ağacından elde edilir, kauçuk ve kimyevi maddelerin oluşturduğu karışımın preslenmesi sonucu imal edilir. Otomativ yan sanayinde conta amaçlı olarak yoğun şekilde kullanılır. Özel imalat çeşitleriyle ses ve titreşim yalıtımında sıcağı, soğuğu, gürültüyü geçirmezlik ve dekoratif amaçlı kullanıma uygundur.

Özel Contalar

Ölçüsü ve şeklini sizin belirleyeceğiniz taslaklara göre hazırladığımız, kullanım amacınıza uygun malzeme ile üretilen özel contalardır.